صفحه نخست رهگیری ثبت نام تماس با ما

مختصری از شرح حال جناب آقای پروفسور محمود مشفقیان

درباره پروفسور مشفقیان

تاریخ تولد: 1330

تحصیلات

  • فوق دکترا، دکترا، کارشناسی ارشد و کارشناسی مهندسی شیمی از دانشگاه اکلاهما، آمریکا
  • فارغ التحصیل از دبیرستان تاریخی سعادت

رتبه علمی

استاد دانشکده مهندسی شیمی, نفت و گاز دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

زندگینامه پروفسور محمود مشفقیان

پروفسور محمود مشفقیان در 1330 شمسی در بوشهر متولد گردید. ایشان دوران دبستان و 5 سال دبیرستان را در مدرسه سعادت بوشهر گذراند و سال آخر دبیرستان در دبیرستان رازی شیراز به پایان رساند که در آن زمان یکی از بهترین دبیرستانهای شهر شیراز به شمار می رفت.

ایشان لیسانس (1353)، فوق لیسانس (1354)، دکتری (1357) و فوق دکتری (1358) خود را در رشته مهندسی شیمی از دانشگاه ایالتی اوکلاهما (امریکا) گرفته است.

پروفسور مشفقیان از سال 1358 به عنوان استاد دانشکده مهندسی در دانشگاه شیراز مشغول به تدریس دروس مهندسی شیمی شد. ایشان در طول 27 سال فعالیت علمی و حرفه ای با کمپانی ها و شرکت های خارجی و داخلی همکاری داشته است.

تدریس دکتر مشفقیان منحصر به دانشگاه شیراز نمی باشد. ایشان علاوه بر دانشگاه شیراز، در دانشگاههای اوکلاهما (امریکا)، سیدنی (استرالیا)، صنعت نفت (اهواز و آبادان)، قطر و بوشهر (خلیج فارس) تدریس نموده است.

همچنین، استاد مشفقیان برنامه های مهندسی و بسته های نرم افزار ی متعددی را طراحی و پیاده سازی نموده است که دارای کاربردهای گسترده در طراحی، شبیه سازی فرایندهای نفت، گاز و پتروشیمی و محاسبات مهندسی شیمی دارند. از جمله می توان به بسته های نرم افزاری EzThermo , GCAP , Ez_Density , HYDRATE_PLUS , Ez_NLR , Ez_Flare , Ez_TXT , EOS_Tailor و C6_CHARاشاره نمود که توسط ایشان طراحی و پیاده سازی شده به بازار ارائه گردیده است.

دکتر مشفقیان با وجودی که هم اکنون در خارج از کشور به سر می برند، ارتباطات خود رابا دانشگاه شیراز، همکاران دانشگاهی و دانشجویان خود کماکان حفظ کرده است و برخی مقالات علمی خود را نیز به نام دانشگاه شیراز منتشر می کند. در پی خدمات و تلاشهای گسترده علمی، آموزشی، پژوهشی پروفسور مشفقیان، ایشان به دعوت کمیته علمی سازمان کنفرانس اسلامی، عضو این کمیته گردید.

پروفسور مشفقیان قصد دارد در قالب اجرای طرح امیدآفرین، هر ساله به تعدادی از دانشجویان صاحب استعدادبرتر بورس تحصیلی اعطا کند.

لینک به رزومه پروفسور مشفقیان

تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد رشد و اندیشه سازندگی استان بوشهر بوده و محفوظ می‌باشد - 1402©